Close

O akadémii

Politická akadémia je expertný nadstranícky vzdelávací program pre budúcich aj súčasných politikov, ktorý vám zároveň pomôže rozšíriť sieť kontaktov.

Cieľom akadémie je pomôcť v politike presadzovať kompetentnosť, kritické myslenie, a vybaviť absolventov nástrojmi a zručnosťami na správu vecí verejných bez ohľadu na ideológiu.

Počas trvania akadémie majú účastníci možnosť nadobudnuté poznatky a zručnosti použiť v práci na projektoch týkajúcich sa hospodárskej politiky alebo vo vlastnej politickej kampani. Vzdelávací program končí certifikáciou úspešných absolventov.

Účastníkom vysvetlíme témy ako fungovanie politických strán, otázky financovania, či prípravu predvolebnej kampane. Absolvovaním Politickej akadémie získajú vedomosti aj kontakty, ktoré im pomôžu zorientovať sa a nájsť ten správny spôsob, ako sa presadiť na politickej scéne.

Medzi absolventmi máme poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev, starostov i starostky, primátorku, poslancov VÚC, viacero zástupcov neziskových organizácií, vzdelávacích organizácií, niekoľkých lekárov, či podnikateľov. Niekoľko našich účastníkov sa už počas alebo krátko po skončení akadémie rozhodlo kandidovať do rôznych funkcií vo verejnej správe. 

Prednášky

Môžete sa tešiť na odborné prednášky s najlepšími lektormi vo svojom odbore.

Diskusie

Na debatu sa však vždy nájde čas, či už v rámci programu, alebo po ňom.

Workshopy

Praktické zadania vám umožnia vyskúšať si preberané témy na vlastnej koži a lepšie sa tak naučiť, ako správne pristupovať k riešeniu konkrétnych situácií.

Projekty

Počas celého roka má každý z účastníkov vlastný projekt v téme, ktorá je mu blízka. Podporujeme spolupráce a radi vám poskytneme konzultácie.

Budúcim účastníkom akadémie sa prihovoril aj prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska:

Scroll Up