Close

Kto sme

Organizátor

Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania (IPEV) je nezávislé a apolitické občianske združenie. Vzniklo za účelom konfrontovania trendu demokratického úpadku a rastúcej popularity extrémistických hnutí.  Jedným z jeho prejavov je aj kritický nedostatok vedomostí politikov o záležitostiach, o ktorých v parlamente rozhodujú. Tie majú pritom zásadný celospoločenský dopad. IPEV chce svojim projektom Politická akadémia pomôcť k zastaveniu tohto nelichotivého trendu a vrátiť do vrcholovej politiky viac kompetencií.

  • Právna forma: občianske združenie; organizácia vedená v registri občianskych združení Ministerstva vnútra SR, registrácia vykonaná dňa 31.8.2016, číslo spisu: VVS/1-900/90-49363-1

  • IČO: 50490575

  • DIČ: 2120401822

Veronika Fajbíková, MA 

riaditeľka programu

Má na starosti celkovú koordináciu akadémie, kontakt s lektormi a priebežnú spoluprácu s účastníkmi.

Vyštudovala medzinárodné vzťahy na Central European University v Budapešti a politológiu na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií.

 

Ing. Monika Budzák

koordinátorka programu

Absolventka hospodárskej diplomacie na Ekonomickej Univerzite, študovala na Technische Universität Dresden a Wirtschaftsuniversität Wien. 

Pracovala vo viacerých medzinárodných korporáciách a učila v jazykovej škole. V INESS organizuje vzdelávacie podujatia a diskusie pre študentov.

Mgr. et Mgr. Marie Stracenská

PR & projektová konzultantka

Bývalá novinárka z STV, TA3 či televízie Markíza. Dnes PR manažérka jednej z politických strán, lektorka na Sokratovom inštitúte, mama dvojčiat.

Scroll Up