Close

Lektori 2017/2018

Konkrétne témy a rečníkov priebežne upresňujeme a dopĺňame. Počas ročníka 2017/2018 sa na jednotlivých seminároch stretneme s týmito odborníkmi:

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.

Bývalá premiérka SR, ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny, a profesorka sociológie. V súčasnosti pôsobí na Paneurópskej vysokej škole a na BISLA - Bratislava International School of Liberal Arts.
Ing. Mirek Topolánek

Ing. Mirek Topolánek

Bývalý premiér Českej republiky, niekoľko rokov bol predsedom ODS (Občanské demokratické strany). Momentálne kandiduje na prezidenta Českej republiky.
Andrew Garth

Andrew Garth

Britský veľvyslanec na Slovensku od roku 2014. Pôsobil niekoľko rokov v juhovýchodnej Ázii ako predseda politickej a ekonomickej sekcie Spojeného kráľovstva v regióne a ako vyslanec pre vedu a výskum.
Doc. Ing. Miroslav Beblavý, PhD.

Doc. Ing. Miroslav Beblavý, PhD.

Poslanec NRSR. Pôsobil v SME, INEKO, SGI a na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny. Momentálne tiež senior výskumník v Center for European Policy Studies v Bruseli a výskumník verejných politík Policy Fellow v nemeckom Institute for the Study of Labor. Zakladateľ strany Spolu - občianska demokracia.
Mgr. Katarína Roth Neveďalová

Mgr. Katarína Roth Neveďalová

Slovenská politička a diplomatka, europoslankyňa za SR v rokoch 2009-2014, dnes pôsobí na Stálom zastúpení SR pri EÚ v Bruseli. Je feministka a ako bývalá mládežnícka líderka podporuje mládež a dobrovoľníctvo. V roku 2012 bola zvolená za viceprezidentku Strany európskych socialistov.
Mgr. Zuzana Wienk

Mgr. Zuzana Wienk

Programová riaditeľka a zakladateľka Aliancie Fair-play
MUDr. Marián Faktor

MUDr. Marián Faktor

Lekár, bývalý generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, pôsobil tiež ako riaditeľ krajskej pobočky poisťovne Dôvera, neskôr ako konzultant. Pracoval aj na Ministerstve zdravotníctva.
JUDr. Radovan Pala Ph.D., LL.M.

JUDr. Radovan Pala Ph.D., LL.M.

Je zakladajúcim a managing partnerom jednej z najväčších advokátskych kancelárií na Slovensku - TaylorWessing e|n|w|c advokáti s.r.o. Pôsobí tiež ako revízor Asociácie firemných nadácií a je členom Progresívneho Slovenska.
David Lipka, PhD.

David Lipka, PhD.

Český ekonóm, v minulosti pôsobil na pražskej Ekonomickej univerzite, ale aj v Taliansku a Číne. V súčasnosti je prodekan na Škole medzinárodných vzťahov a diplomacie na Anglo-American University v Prahe. Špecializuje sa na medzinárodnú politickú ekonómiu a na vzťah ekonómie a etiky.
Doc. PhDr. Alexander Duleba, CSc.

Doc. PhDr. Alexander Duleba, CSc.

Riaditeľ Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) a vedúci výskumník programu Východná Európa. Je absolventom Univerzity Tarasa Ševčenka v Kyjeve (1989), dizertačnú prácu (CSc.) obhájil v Ústave politických vied SAV (1998), habilitovaný na docenta (doc.) na Univerzite Komenského v Bratislave (2009). V SFPA pôsobí od roku 1995 a venuje sa výskumu zahraničnej politiky SR, domácej a zahraničnej politiky krajín bývalého ZSSR, predovšetkým Ruska a Ukrajiny, Európskej politike susedstva a energetickej politike SR/V4/EÚ.
Mgr. Ľudovít Ódor

Mgr. Ľudovít Ódor

Pôsobí v Rade pre rozpočtovú zodpovednosť. Bývalý bankový analytik finančných trhov, ekonóm Slovenskej ratingovej agentúry, hlavný ekonóm ministerstva financií a bývalý riaditeľ IFP. Bol tiež členom Bankovej rady NBS a poradcom premiérky a ministra financií.
Mgr. Michaela Benedigová, MBA, PhD.

Mgr. Michaela Benedigová, MBA, PhD.

Riaditeľka najväčšej slovenskej PR agentúry Seesame. Špecializuje sa na programy riadenia reputácie, issue management a krízovú komunikáciu.
Karel Křivan

Karel Křivan

Člen Ústavu práva a právní vědy v Českej republike. Okrem toho pôsobí tiež ako PR poradca, komunikačný stratég a publicista.
Branislav Masarovič

Branislav Masarovič

Dlhodobo sa zaoberá marketingom a politickými kampaňami. Majiteľ reklamnej agentúry. Predseda občianskeho združenia PRIATEĽ V NÚDZI, ktoré sa venuje pomoci týraným ženám a deťom.
Mgr. Ondrej Dostál

Mgr. Ondrej Dostál

Sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom NRSR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 je poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto a poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Od apríla 2012 je predsedom OKS.
Braňo Závodský

Braňo Závodský

Zástupca šéfa spravodajstva rádia Expres. Stál pri zrode TA3, neskôr pôsobil v Slovenskej televízii v O 5 minút 12. V súčasnosti ho nájdete v .týždni a počuť ho môžete v pravidelnej relácii rádia Expres, kde spovedá hlavne politikov.
MUDr. Tomáš Szalay

MUDr. Tomáš Szalay

Tomáš Szalay je riaditeľom a senior analytikom Health Policy Institute. V rokoch 1996 až 2002 bol redaktorom a moderátorom TV Markíza a v období 2002 – 2004 bol členom reformného tímu na ministerstve zdravotníctva.
Ing. Jana Červenáková

Ing. Jana Červenáková

V súčasnosti pracuje v Human Behaviour Institute. V minulosti pracovala ako vedúca služobného úradu Ministerstva financií SR. Bola riaditeľkou Health management Academy.
Mgr. Pavol Žilinčík

Mgr. Pavol Žilinčík

Pôsobí na Katedre politológie FiF UK. Štúdium práva absolvoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1991. V roku 2015 získal titul Master in Public Policy na Princetonskej univerzite, kde sa venoval najmä výskumu fungovania právneho štátu a justičného systému v tranzičných krajinách. Pôsobí ako vedúci odboru ochrany základných práv a slobôd v Kancelárii verejného ochrancu práv. Je členom Súdnej rady a členom správnej rady European Union Agency for Fundamental Rights.
JUDr. Lukáš Fila, PhD.

JUDr. Lukáš Fila, PhD.

Šéf vydavateľstva N Press. Vyštudoval právo na UK v Bratislave. Rigoróznu skúšku zo správneho a ústavného práva zložil na Trnavskej Univerzite, na UK získal PhD. z logiky. S novinárčinou začínal v The Slovak Spectator, pre denník Pravda pripravoval informačnú kampaň pred vstupom do EÚ. Vo vydavateľstve Petit Press pracoval ako projektový manažér a neskôr riaditeľ marketingu. Od roku 2007 do roku 2014 bol zástupcom šéfredaktora denníka Sme.
Michal Hlaváč

Michal Hlaváč

Poradca a stratég volebných kampaní, spolupracoval s Richardom Sulíkom, Andrejom Kiskom, Radoslavom Procházkom, aj Robertom Ficom. Pracoval v TASR, aktualne.sk, Plus 7 dní. Je spoluautorom blogu Vrtieť psom. V súčasnosti člen mediálneho tímu Úradu vlády SR.
Mgr. Jana Štulajterová

Mgr. Jana Štulajterová

Jana Štulajterová sa venuje analytickej činnosti a spracovávaniu podkladov v oblasti politického marketingu, nastaveniu PR komunikácie pre samosprávy, taktického naplnenia stratégie komunikácie.
RNDr. Vladimír Burjan

RNDr. Vladimír Burjan

Učiteľ a zakladateľ firmy EXAM testing, spoluautor dokumentu Učiace sa Slovensko a šéfredaktor časopisu DOBRÁ ŠKOLA. Pôsobí aj ako mentor a lektor Komenského inštitútu pre pedagógov a každoročne organizuje konferenciu Cesty k dobre škole.
Ing. Miroslav Kollár

Ing. Miroslav Kollár

Primátor mesta Hlohovec od r.2014. Predtým pôsobil ako generálny riaditeľ Slovenskej tlačovej agentúry, predseda Rady Rozhlasu a televízie Slovenska a pred kandidatúrou viedol Inštitút pre verejné otázky.
Mgr. Peter Dráľ, M.A.

Mgr. Peter Dráľ, M.A.

Študoval sociálne vedy na Univerzite Komenského v Bratislave, Bard College v New Yorku a Stredoeurópskej univerzite v Budapešti. Vyše 8 rokov pracoval pre Nadáciu Milana Šimečku, kde sa venoval vzdelávacím programom pre mládež, učiteľov a ľudí rôznych iných profesií. V súčasnosti pôsobí ako analytik v portáli Nové školstvo, je súčasťou iniciatívy To dá rozum, a je tiež jedným z iniciátorov kampane Chceme vedieť viac.
Ing. Martin Vlachynský, MSc.

Ing. Martin Vlachynský, MSc.

Analytik INESS od roku 2012. Venuje sa podnikateľskému prostrediu - vedie projekt Top20. Okrem toho sa zaoberá hospodárskou politikou a energetikou.
Mgr. Anna Šovčíková

Mgr. Anna Šovčíková

Venuje sa politickému marketingu, tvorbe obsahu a nastavovaniu PR stratégie. Vyštudovala politológiu na Univerzite Komenského.
Mgr. et Mgr. Marie Stracenská

Mgr. et Mgr. Marie Stracenská

Venuje sa konzultingu a koučingu v oblasti manažérskych a líderských soft skills, najmä rozvoju komunikačných a prezentačných zručností a vystupovania. Je expertkou v oblasti komunikácie s médiami, práce s textom, PR a marketingu. Prácu v médiách začala v Slovenskom rozhlase, prešla televíziami TA3, STV a Markíza v rôznych pozíciách – od redaktorky a moderátorky, po vedúcu vydania spravodajstva. V súčasnosti pôsobí okrem iného aj ako PR manažérka strany Sloboda a Solidarita.
Mgr. Peter Spáč, Ph.D.

Mgr. Peter Spáč, Ph.D.

Politológ, momentálne učí na Masarykovej univerzite v Brne. Zaoberá sa volebnými a straníckymi systémami, špecializuje sa na slovenskú politiku.
doc. JUDr. Ing. Ján Šebo, PhD.

doc. JUDr. Ing. Ján Šebo, PhD.

Pôsobí na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici. Venuje sa aj problematike sporenia a dôchodkovému systému. Pracoval ako finančný expert Európskej komisie.
Mgr. Adriana Čatlošová

Mgr. Adriana Čatlošová

Strategist & partner v PR agentúre Seesame. Má vzťah k prieskumom a dátam, čo využíva najmä v sektore energetiky. Jej srdcovou záležitosťou je tiež územný rozvoj, pričom je presvedčená, že otvorená komunikácia a dialóg s verejnosťou sú najlepšou cestou k prijatiu veľkých developerských projektov do života mesta a jeho obyvateľov.
Mgr. Radovan Ďurana

Mgr. Radovan Ďurana

Spoluzakladateľ a analytik INESS, so špecializáciou na verejné financie a dôchodkový systém. Niekoľko rokov vedie vzdelávací projekt Cena štátu.
Ing. Viktor Nižňanský, PhD.

Ing. Viktor Nižňanský, PhD.

Autor reformy verejnej správy, bývalý splnomocnenec vlády a riaditeľ Komunálneho výskumného a poradenského centra
Mgr. Michal Novota

Mgr. Michal Novota

Venuje sa konzultingu a koučingu v oblasti reštartu a rozvoja značiek, PR stratégií, komunikačných, manažérskych a líderských zručností v spoločnosti Restartup, a okrem iného publikuje aj v týždenníku .týždeň.
Mgr. Peter Markovič

Mgr. Peter Markovič

Pracoval na Ministerstve kultúry SR a Úrade vlády SR. V parlamentných voľbách v roku 2006 a 2010 bol zvolený za poslanca NRSR. Krátko bol prednostom Mestského úradu v Dolnom Kubíne. V roku 2011 bol vymenovaný do Ministerskej rady. V súčasnosti vedie Centrum pre otvorenú politiku.
Mgr. Juraj Karpiš

Mgr. Juraj Karpiš

Ekonóm, autor knižného bestselleru Zlé peniaze, a spoluzakladateľ INESS. Zameriava sa na hospodársku politiku, verejné financie, sociálny systém a zdravotníctvo.
Scroll Up