Close

Lektori 2018/2019

Konkrétne témy a rečníkov priebežne upresňujeme a dopĺňame. Počas ročníka 2018/2019 sa na jednotlivých seminároch stretneme s týmito odborníkmi:

Ing. Ivan Mikloš

Bývalý podpredseda vlády a minister financií SR, v súčasnosti poradca ukrajinského premiéra a prezident MESA10.

Mgr. Pavol Žilinčík

Pôsobí na Katedre politológie FiF UK. Pôsobí ako vedúci odboru ochrany základných práv a slobôd v Kancelárii verejného ochrancu práv. Je členom Súdnej rady a členom správnej rady European Union Agency for Fundamental Rights.

Ing. Erik Baláž

Podpredseda strany SPOLU, ochranár, filmár a ekológ. Je známy z kampane My sme les. V roku 2017 získal ocenenie Biela vrana.

Mgr. et Mgr. Marie Stracenská

Venuje sa konzultingu a koučingu v oblasti manažérskych a líderských soft skills, najmä rozvoju komunikačných a prezentačných zručností a vystupovania. Je expertkou v oblasti komunikácie s médiami, práce s textom, PR a marketingu. Prácu v médiách začala v Slovenskom rozhlase, prešla televíziami TA3, STV a Markíza. V súčasnosti pôsobí okrem iného aj ako PR manažérka strany Sloboda a Solidarita.

Mgr. Michaela Benedigová, MBA, PhD.

Riaditeľka najväčšej slovenskej PR agentúry Seesame. Špecializuje sa na programy riadenia reputácie, issue management a krízovú komunikáciu.

Ing. Miroslav Kollár

Primátor mesta Hlohovec od r.2014. Predtým pôsobil ako generálny riaditeľ Slovenskej tlačovej agentúry, predseda Rady Rozhlasu a televízie Slovenska a pred kandidatúrou viedol Inštitút pre verejné otázky.

JUDr. Radovan Pala Ph.D., LL.M.

Je zakladajúcim a managing partnerom jednej z najväčších advokátskych kancelárií na Slovensku - TaylorWessing e|n|w|c advokáti s.r.o. Pôsobí tiež ako revízor Asociácie firemných nadácií a je členom Progresívneho Slovenska.

Ing. Mirek Topolánek

Bývalý premiér Českej republiky, niekoľko rokov bol predsedom ODS (Občanské demokratické strany). Kandidát na prezidenta ČR 2017.

Andrew Garth

Britský veľvyslanec na Slovensku od roku 2014. Pôsobil niekoľko rokov v juhovýchodnej Ázii ako predseda politickej a ekonomickej sekcie Spojeného kráľovstva v regióne a ako vyslanec pre vedu a výskum.

Mgr. Juraj Karpiš

Ekonóm, autor knižného bestselleru Zlé peniaze, a spoluzakladateľ INESS. Zameriava sa na hospodársku politiku, verejné financie, sociálny systém a zdravotníctvo.

Mgr. Zuzana Wienk

Programová riaditeľka a zakladateľka Aliancie Fair-play

JUDr. Lukáš Kvokačka, LL.M. PhD.

V Prešove vedie centrum sociálnych služieb pre ľudí s postihnutím a seniorov, predtým pôsobil v B4 a venoval sa daniam v Bratislave a Londýne. Právo študoval v Trnave, Tilburgu a v Španielsku.

Mgr. Ondrej Gažovič, PhD.

V rokoch 2012 – 2017 pôsobil ako diplomat na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Bratislave a na veľvyslanectve SR v Berlíne. Venuje sa výučbe kritického myslenia, prednášal na viacerých univerzitách na Slovensku a v Česku, Slovenskej akadémii vied, Sokratovom inštitúte, Komenského inštitúte a Diplomatickej akadémii.

MUDr. Marián Faktor

Lekár, bývalý generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, pôsobil tiež ako riaditeľ krajskej pobočky poisťovne Dôvera, neskôr ako konzultant. Pracoval aj na Ministerstve zdravotníctva.

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.

Bývalá premiérka SR, ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny, a profesorka sociológie. V súčasnosti pôsobí na Paneurópskej vysokej škole a na BISLA - Bratislava International School of Liberal Arts.

Mgr. Ľudovít Ódor

Viceguvernér Národnej banky Slovenska. Pôsobil v Rade pre rozpočtovú zodpovednosť, je tiež bývalý bankový analytik finančných trhov, ekonóm Slovenskej ratingovej agentúry, hlavný ekonóm ministerstva financií a bývalý riaditeľ IFP. Bol tiež poradcom premiérky a ministra financií.

Milan Nič, MA, MPhil.

Pôsobí v German Council on Foreign Relations (DGAP) v Berlíne, washingtonskom Atlantic Council, a donedávna riadil európsky program v GLOBSECu. Zameriava sa na EÚ, strednú Európu a V4, európsku bezpečnosť, Západný Balkán, či NATO. Kariéru začínal v Rádiu Slobodná Európa, pracoval tiež v Nadácii Pontis, bol poradcom Miroslava Lajčáka aj Ivety Radičovej. MPhil získal na Karlovej univerzite v Prahe, MA na Stredoeurópskej univerzite v Budapešti, a študoval aj v Bologna Center of Johns Hopkins University’s School of Advanced International Studies (SAIS).

Mgr. Radovan Ďurana

Spoluzakladateľ a analytik INESS, so špecializáciou na verejné financie a dôchodkový systém. Niekoľko rokov vedie vzdelávací projekt Cena štátu.

Mgr. Juraj Hipš

Riaditeľ Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica. Je spoluzakladateľom komunitnej základnej školy v Zaježovej a Sokratovho inštitútu pre nadaných mladých ľudí zo Slovenska pôsobiacich v rôznych oblastiach. Je autorom niekoľkých metodických príručiek venovaných environmentálnej výchove a ľudským právam.

Scroll Up