O nás

O nás

Kto stojí za programom?

Organizátor podujatí je Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania (IPEV), nezávislé a apolitické občianske združenie. Jeho víziou je vyriešiť kritický nedostatok vedomostí, zručností a kompetencii politikov vo verejnej službe.

Monika Budzak Koordinatorka Politickej akademie

Ing. Monika Budzák
Programová manažérka akadémie

Mgr. et Mgr. Marie Stracenská
PR & Konzultantka účastníckych projektov

Prečo sme vznikli?

Politická akadémia je expertný nadstranícky vzdelávací program pre budúcich aj súčasných politikov, ktorý vám pomôže rozšíriť sieť kontaktov.

Cieľom akadémie je v politike presadzovať kompetentnosť, kritické myslenie, a vybaviť absolventov zručnosťami na správu vecí verejných bez ohľadu na ideológiu.
Počas trvania akadémie majú účastníci možnosť nadobudnuté poznatky využiť v práci na projektoch týkajúcich sa hospodárskej politiky alebo vlastnej politickej kampane. Vzdelávací program končí certifikáciou úspešných absolventov.

Na akadémii sa so svojimi vedomosťami a skúsenosťami podelí 30 špičkových lektorov, vrátane niekoľkých premiérov, ministrov, top zástupcov verejnej správy, veľvyslancov, právnikov, ekonómov a ďalších expertov. Počas uplynulých rokov sme privítali veľké mená ako Iveta Radičová, Marek Maďarič, Ivan Mikloš, či Mirek Topolánek, Andy Garth, ale aj Matúš Vallo, Zuzana Wienk, Ľudovít Ódor, Milan Nič, a mnohí ďalší.

Účastníkom priblížime témy ako fungovanie politických strán, otázky financovania, či prípravu predvolebnej kampane. Absolvovaním Politickej akadémie získajú vedomosti aj kontakty, ktoré im pomôžu zorientovať sa a nájsť ten správny spôsob, ako sa presadiť na politickej scéne.

Medzi absolventmi máme poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev, starostov i starostky, primátorov, poslancov VÚC, viacero zástupcov neziskových organizácií, vzdelávacích organizácií, niekoľkých lekárov, či podnikateľov.

 74% kandidujúcich absolventov získalo mandát v komunálnych voľbách

About the Political Academy

In order to challenge the observed democratic backslide manifested in increasing number of populist, extremist, and incompetent MPs over the past decade, via improvement of the expert competency of Slovak politicians, Institute for Political and Economic Education (IPEV) has decided to utilize the previous experience with organizing education events and existing expert network to develop this program – The Political Academy, an expert educational non-partisan and non-ideological program.

The main objective of this project is to equip the promising and ambitious politicians with much needed competencies. The necessity of this is based in a finding that even skilled politicians lack expertise and competence when it comes to in-depth discussions, data analysis, and qualified decision-making, while others have this knowledge but lacking communication and marketing skills instead.

In Slovakia, political parties do not run educational programs and analytical support for their MPs, as it is in e.g. Germany, Netherlands and other Western European countries. There is no tradition of continuous education and competency development of MPs. Thus, the Political Academy is a unique way to gain this expertise. To the best of our knowledge, there is no such other educational program for ambitious  politicians from all parts of the political spectrum in any other country.

Our program aims to:

  • enforce expertise and rational problem-solving attitude
  • build a network of young and active politicians
  • facilitate the growth of potential future political leaders with elementary economic compendium who will be up open to debate and consult the important issues with non-partisan experts
  • provide our alumni with the skills necessary for policymaking while staying off any ideology or party affiliation
  • build a professional education program for politicians and policymakers

We are proud to say that the former president of Slovak Republic, Mr. Andrej Kiska, kindly expressed support to our program (video below in Slovak)

Podporte nás

IPEV – Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania je nezávislé a nestranícke občianske združenie, ktoré funguje výlučne z darov a grantovej podpory. Politická akadémia je jedinou aktivitou, ktorú IPEV vykonáva. Podporiť chod a prípravu Politickej akadémie môžete aj vy, a to nasledovnými spôsobmi:

  • Ak ste zamestnanec: 

Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdení o zaplatení dane. Následne vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane a uveďte nasledovné údaje:

IČO: 50490575
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: IPEV – Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania
Adresa: Na Vŕšku 8, Bratislava, 81101, Slovenská republika

Nakoniec Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane doručte osobne alebo poštou daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

  • Ak ste živnostník: 

Vo vašom daňovom priznaní typu B vyplňte XII. oddiel:

IČO: 50490575
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: IPEV – Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania
Adresa: Na Vŕšku 8, Bratislava, 81101, Slovenská republika

  • Ak konáte v mene firmy: 

V daňovom priznaní pre právnické osoby nájdite VI. časť – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby.  Vyplňte ju údajmi IPEV:

IČO: 50490575
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno: IPEV – Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania
Adresa: Na Vŕšku 8, Bratislava, 81101, Slovenská republika

  • Ak nás chcete podporiť finančne, môžete tak urobiť tu:

Bankové spojenie: Tatra banka, a.s., Hodžovo námestie 3, 811 06 Bratislava 1

IBAN: SK81 1100 0000 0029 4802 8381

BIC/SWIFT: TATRSKBX

Správa pre príjemcu: Vaše meno (voliteľné) a „Dar

  • Možnosti nefinančnej podpory

Politickú akadémiu môžete podporiť aj nefinančne, napr. darovaním výpočtovej techniky (notebook, data projektor), reklamného priestoru, kancelárskych potrieb (zápisníky, perá), a pod. Ak máte vlastný nápad, ako nás podporiť nefinančne, ozvite sa nám, radi sa s Vami stretneme.

Ďakujeme

O programe

Politická akadémia je expertný nadstranícky vzdelávací program pre politikov, a to budúcich aj súčasných.

Cieľom akadémie je v politike presadzovať kompetentnosť, kritické myslenie, a vybaviť absolventov zručnosťami na správu vecí verejných bez ohľadu na ideológiu, a v neposlednom rade rozšíriť sieť kontaktov.

Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania
Na vŕšku 12, 811 01 Bratislava
tel.:  + 421 2 5441 0945
e-mail: pa@ipev.sk

IČO: 50490575
DIČ: 2120401822

Právna forma: občianske združenie; organizácia vedená v registri občianskych združení Ministerstva vnútra SR, registrácia vykonaná dňa 31.8.2016, číslo spisu: VVS/1-900/90-49363-1